Shell визначився з об'єктами інвестування у районах Харківщини

Першим питанням порядку денного стало обговорення угоди про розподіл вуглеводнів, які будуть видобуватися у межах ділянки Юзівська, між державою Україна, компанією “Shell” і ТОВ "Надра Юзівська".
Як розповіла представник компанії “Shell” Валентина Гекова, розвідувальні роботи на території району триватимуть протягом п'яти років.
У цей час компанія “Shell” щороку буде інвестувати 2 млн дол. у розвиток соціальної сфери на Харківщині.
- У Харківській та Донецькій області буде створюватися координаційна рада, куди ввійдуть представники органів обласної та місцевої влади, представники територіальних громад, зацікавлених громадських організацій та представники компанії. Члени цієї ради будуть вирішувати, куди підуть гроші, - розповіла Валентина Гекова.
Вона також повідомила, що будівництво доріг та мостів не входить до соціальних інвестицій. Кошти вкладатимуть у розвиток шкіл, дитячих садків, медзакладів тощо.
Інвестиції розподілятимуться по районах, не території яких будуть бурити свердловини. Скільки грошей отримає кожний район, поки не відомо.
Кількість свердловин на Юзівській площі в межах Харківської області стане відомою після екологічного моніторингу та сейсморозвідки.
На засіданні також виступив фахівець УкрНДІГаз Василь Коцаба. Він повідомив, що грунтові води у Барвінківському районі залягають на глибині 200-900 метрів, а гідророзрив (ГРП) пластів відбувається на глибині 3 тис — 6 тис м. Тож використання технології гідророзриву не несе екологічної загрози.
Начальник технічного відділу ГПУ “Шебелинкагазвидобування” Дмитро Когуч додав, що на підприємстві щороку проводять як мінімум три-чотири гідророзриви пласта. В цілому ж у світі з 1947 року було здійснено понад один млн операцій ГРП.
- Жодного випадку техногенної чи екологічної катастрофи не було, - підкреслив Дмитро Когуч.
Голова Барвінківської РДА Іван Бовдуй зазначив, що видобуток нетрадиційного газу на території району дасть змоги підвищити рівень життя населення.
- Дай Боже, щоб нам пощастило і на нашій території знайшли ці поклади, - сказав Іван Бовдуй. - Мене, як керівника району, цікавлять робочі місця, податки, соціальна сфера. У нас низький рівень газифікації району: у місті — 68 %, району — 22 %. Я думаю, що наші люди заслуговують на краще. Вода, дитячий садочок, школа — це те, що необхідно людям.
Інна Пирлик