Які документи потрібно мати для продажу земельної ділянки
Як пояснила заступник начальника Попаснянського бюро правової допомоги Оксана Потапова, для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки обов’язково повинні бути такі документи:
паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) сторін договору;
звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;
документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (свідоцтво про право власності на земельну ділянку, АБО витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, АБО державний акт);
витяг з Державного земельного кадастру.
Читайте також: Кому дістанеться земля, що була приватизована у шлюбі
Юристка наголосила також, що Ви повинні перевірити, чи зазначено на Вашому документі, що підтверджує право власності на земельну ділянку, її кадастровий номер. Його наявність є обов’язковою умовою для укладення договору купівлі-продажу. Якщо кадастровий номер відсутній, Вам необхідно присвоїти його.
Кадастровий номер – цифровий унікальний штрих-код об’єкта нерухомого майна, що дозволяє ідентифікувати певну ділянку землі щодо її місця розташування.
Він унікальний у межах держави і не може повторюватися. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
«Законом «Про Державний земельний кадастр» визначено, що для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
– заява за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
– оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа», – розповіла начальник Близнюківського бюро правової допомоги Людмила Тищенко.
Вона пояснила також, що заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення, а в разі подання заяви в електронній формі – надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку.
«Для оформлення купівлі-продажу землі необхідно з пакетом документів звернутися до місцевого нотаріуса, який допоможе Вам укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки», – порадила Людмила Тищенко.
Читайте також:
Що варто знати про нові правила мікрокредитування