Утримання нутрій: клітки, температура, водойма
Для розведення нутрій у домашніх умовах кожній дорослій особині потрібно забезпечити 0,5 м2 площі для проживання і 1 м2 для вигулювання.
Будиночки і клітки для нутрій можуть бути різних конструкцій: одно-, дво- і триярусні, стаціонарні і виносні. Нутрії можуть безпроблемно давати потомство навіть у бочках. Але зазвичай їх утримують таки у клітках. І оскільки нутрії — гризуни й мають міцні різці, якими легко прогризають дерево, частини клітки з цього матеріалу оббивають дротяною сіткою. А щоб було об що точити різці, кладуть у клітки, як і кроликам, побільше гілок з товстими суками. Чистити клітки потрібно щодня. Випускати тваринок «на волю» категорично не рекомендується, оскільки вони доволі агресивні. Клітки слід обладнати підстилками. Для цього можна використовувати сіно, солому, тирсу, м’яку деревну стружку.
Щодо температури у приміщенні, то потрібно пам’ятати, що нутрії погано переносять сильні морози, оскільки їх хвіст і лапи позбавлені шерстяного покриву. Особливо уразливі новонароджені, яких слід оберігати ретельніше. Оптимальна температура для утримання нутрій — 15 градусів вище нуля, тоді навіть можна обходитися без обладнання підстилок. Враховуючи все це, приміщення необхідно утеплювати, а в холодніших районах нашої країни для утримання нутрій потрібні приміщення з опаленням.
У природних умовах нутрії дуже багато часу проводять у воді, тому, облаштовуючи для них приміщення, варто подбати і про водойму для купання звірів. Сьогодні часто практикують безводне утримання цих тварин, вважаючи, що це значно економить витрати на корм (до 20 %). Але в такому разі нутрії позбавляються природного щоденного моціону, у них знижуються запліднюваність і плодючість, а що найгірше — якість шкурок. Як вчинити — вирішувати власнику. Але якщо нутрії вирощуються заради отримання доброго хутра, то наявність басейну для купання є обов’язково умовою. Дехто зі звірників вдається до компромісного рішення: ставлять для нутрій таз із водою, яку часто міняють.