Вибір фільтрів для свердловини
PromoНайпопулярніші різновиди фільтрів для свердловини
На ринку України ви знайдете такі різновиди фільтрів:
1. Фільтри з нержавіючою сіткою
Практичний варіант для захисту свердловин від різних механічних домішок і піску. Специфіка виготовлення нержавіючих фільтрів така:
- По всій довжині обсадної труби на висоті 2–2,5 метра свердлять отвори невеликого діаметра круглої або довгастої форми.
- Після цього на трубу намотують нержавіючий дріт. Крок намотування приблизно 5 см.
- Наступний етап створення нержавіючого фільтра – обмотка труби суцільним нержавіючим сітчастим полотном.
- Останній етап – закріплення сітки саморізами і герметизація бічних швів. Важливо зауважити, що в якісного виробника для закріплення сітки використовуються саморізи з нержавійки. Це важливо, адже будь-який інший метал має властивість іржавіти під час тривалого контакту з водою.
Типи фільтрів з нержавіючою сіткою
Усі нержавіючі фільтри виготовляються двома різними способами: утковим плетінням або тканим.
- Утковий міцніший, бо має мінімальний просвіт чарунки на світлі.
- Тканий – має чарунки більшого розміру, що інколи не підходить для власників свердловин з дрібним піском. Крім того, тканий має не такі міцні властивості, хоча в його ціні покупець зацікавлений.
Варто зауважити, що фільтри з нержавійки можуть мати різний діаметр залежно від розмірів обсадної труби. Термін служби максимально тривалий, оскільки нержавіюча сталь не піддається корозії та іржавінню. Цінова вартість на нержавіючий фільтр доволі лояльна у будь-якого виробника і багато в чому залежить від того, яким типом плетіння був виконаний фільтр. Основна фірма, яка займається виробництвом таких фільтрів і добре зарекомендувала себе в Україні, – Giga. Широкий асортимент фільтрів VDS представлений на сайті https://giga.in.ua/
2. Фільтри з поліпропіленовим напиленням
Прогресивніший варіант створення фільтрувального елемента для свердловин. Його виготовляють способом, подібним до нержавіючого: в трубі свердлять отвори, після чого верстатним способом на неї намотують синтетичну поліпропіленову нитку. Буровики і приватні особи, які купують такий вид фільтра, у підсумку залишаються задоволеними його якістю і ціновою вартістю. Загалом, поліпропіленовий фільтр можна охарактеризувати як довговічний і такий, що добре справляється зі своїми очисними функціями. Основна фірма-виробник поліпропіленових фільтрів, яка надає свої товари українцям, – компанія VDS. Широкий асортимент поліпропіленових фільтрів представлений на сайті https://giga.in.ua/filtr-dlya-skvaginy/filtr-s-polipropilenovym-napyleniem/ .
Післямова
Часто у продажу можна зустріти фільтри-саморобки. Вони, як правило, мають на порядок меншу цінову вартість, але питання в тому, наскільки високі якісні характеристики вони мають.
Якщо для виготовлення були використані, наприклад, не нержавіючі дріт і полотно, а оцинковані або інші матеріали – в кращому випадку такий фільтр буде мати мінімальний термін служби, у гіршому – з часом він буде забруднювати воду і робити її не придатною для вживання. Тому, перш ніж надавати перевагу таким фільтрам, варто подумати про логічність і виправданість такої покупки.