Млинцевий бум у Дергачах. Тепер район претендує на обласну першість (ФОТО)

Перед початком Великого посту мешканці району з розмахом проводжали зиму: млинців напекли стільки, що могли претендувати на рекорд, а різноманітності рецептів позаздрили б і знамениті кулінари.
Тиждень тому в інтерв’ю «СК» голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко пообіцяв, що на Масляну тут напечуть близько 10 тисяч млинців. Насправді ж, здається, вийшло навіть більше. На центральній площі Дергачів установили одразу декілька великих наметів, в яких кожен міг абсолютно безкоштовно отримати порцію млинців з медом або варенням і трав’яний чай. Медовари пропонували гостям свята скуштувати хмільної медовухи, а коробейники пригощали пряниками та печивом від місцевих пекарів.
Розмаїттям страв вражали сільські та селищні ради. Одних тільки млинців можна було побачити більше 20 видів. Так, наприклад, Пересічанська громада спорудила із незвичайних налисників цілий торт, що обертався навколо своєї вісі. Кажуть, що механізм придумали місцеві кулібіни. Хотіли ще зробити торту підсвічування та музику, але не встигли.
– У центрі цього торту – сонце Ярило. Далі – млинці: шпинатні, бурякові, моркв’яні, горіхові, макові, шоколадні, торбинки з грибами, творогом, сиром і часником, равлики кропні, з чорною та червоною ікрою, шоколадні корзинки з вершками та вишнями, ватрушки – це все сучасні млинці, – розповідає представниця Пересічанської сільради Любов Іващенко. – На іншому ж нашому столі – більш традиційні млинці: вівсяні, кукурудзяні, гречані. Усе це готували в Пересічній усією сільською громадою. Смажили напередодні цілу ніч.
Старання громад району оцінили почесні гості свята: перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, заступник голови Харківської облдержадміністрації Олег Анпілогов, голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко, голова райради Михайло Бушев та мер Дергачів Олександр Лисицький.
Вони завітали до намету кожної місцевої ради і обрали кращих. Так, Гран-прі конкурсу дісталося Дергачівській міській раді, спеціальний приз отримала Пересічанська селищна рада, І місце – Проходівська сільрада, ІІ місце – Вільшани і ІІІ місце – Мала Данилівка.
На Масляну проводилися і спортивні змагання, в одному з яких змагалися місцеві богатирі. Хлопці по черзі піднімали 16-кілограмову гирю. Переможець зробив це аж 150 разів. У конкурсах «караоке», на краще виконання частівок, поїдання млинців мали змогу взяти участі усі охочі. У конкурсі «Весна-красна» змагалися прекрасні представниці місцевих рад.
– Кожна селищна і сільська рада представила те, що вміє: і художня самодіяльність, і безліч страв на святковому столі, і взагалі гарний настрій, – сказала Олена Олешко. – Дергачівський район у нас в області давно славиться своїми традиціями. Думаю, що так буде завжди.
Олена Петрівна також зазначила, що, можливо, в майбутньому Дергачівський район прийматиме у себе навіть обласне свято. Але це не означає, що Масляна переїде зі Зміївщини. Дергачам придумають своє – нове – свято.
– Мені дуже хотілося об’єднати всіх мешканців району, – сказав Андрій Руденко. – Ми не ставили собі за мету змагання з обласною Масляною у Зміївському районі. Але я точно знаю, що люди приїжджатимуть до нас, бо ми недалеко від Харкова, а також тому, що у нас вистачає сил і енергії для свята навіть обласного масштабу.
Юлія Горобець, матеріал з газети "Слобідський край" №34 від 19.03.2013