Брехня окупантів та перспективи нового учбового року: що відбувається на тимчасово окупованій Борівщині
Водночас на окупованих територіях загарбники продовжують створювати свій пропагандистський відеоконтент, намагаючись показати, як вони «допомагають» людям. Нещодавно в мережі з’явилося відео, в якому росіянин біля адмінбудівлі Борівської селищної ради з пафосом розповідає, що в Куп’янськ та селища «Ізюмської агломерації» з росії привезли насос для водогону, щоб (дослівно): «люді пачувствовалі вкус свєжей вади».
– Це при тому, що до окупації Борівське комунальне водопровідно-каналізаційне підприємство безперебійно працювало, постійно проводилися роботи з оновлення обладнання, двигуни були замінені на енергоощадні, а за показниками якості водопровідна вода у Боровій була і є однією з найкращих в області. Найбільшої шкоди підприємству і життєдіяльності громади в цілому завдала саме російська окупація, – підкреслюють у повідомленні селищної ради.
Окупаційна влада продовжує підготовку шкіл до нового навчального року. Втім, більшість учнів виїхала з окупованих територій та продовжуватиме навчання на базі загальноосвітніх закладів Борівської громади дистанційно, щоб отримати українську освіту, а не нав’язану окупаційним режимом. Частина учнів, які евакуювалися, підуть до шкіл у тих населених пунктах, де отримали тимчасовий прихисток. Для школярів, які залишаються на окупованих територіях, але прагнуть навчатися в українських школах, передбачена сімейна форма навчання.
До речі, школярі Борівщини показують за підсумками Національного мультипредметного тесту гідний результат. Двоє випускників окружного опорного закладу «Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» отримали найвищі бали за НМТ з математики та історії України.
Для випускників українських загальноосвітніх закладів відкриті можливості для здобуття вищої освіти та успішної самореалізації в обраній професії не лише в Україні, а й в інших країнах світу, зокрема Європи та Америки. Водночас, з документом про здобуття загальної середньої освіти, який видають росіяни та колаборанти на окупованих територіях, випускники зможуть вступити лише до «вишів» так званих «лнр/днр», дипломи яких не визнаються у світі, та, можливо, до навчальних закладів росії.
Читайте також:
На Борівщині школи переходять на російську програму, але учні хочуть навчатися за українською