Календар з картинами художника з Харківщини надрукували в Канаді
Василя Мушика навряд чи правильно вважати харківським художником. Так, він мешкав до війни у Харкові, але при кожній нагоді намагався приїхати до Богодухова, де пройшло його дитинство та де живе його мати. Він говорить, що краще відчуває себе серед природи, ніж на міському асфальті. Та й теми його творчості віддалені від урбаністики.
Василь робить картини в стилі "вудленд" - в перекладі з англійської "лісова земля", тому й псевдо вибрав відповідне - Вудленд. Цей стиль базується на культурі корінних жителів Америки - індіанців, а саме - племен, які жили біля Великих Озер.
- Я в дитинстві обожнював книги про індіанців, перечитав усе, що міг, ми гралися в індіанців і я почав цікавитися їх культурою. А потім, десь на початку 2000-х років побачив у журналі роботи засновника стилю "вудленд" Нарваля Мориссо - його символізм мене підкорив, і я поринув у цій світ, - розповідає художник.
Теми, притаманні стилю "вудленд", здалися Василю близькими: єдність людини і природи, пошук гармонії. Все це потребували неабияких досліджень, але врешті-решт стало головною темою творчості художника.
Не дивно, що в результаті Василь Вудленд як художник став більше відомим за кордоном, ніж в Україні.
- До мене і до війни зверталися із пропозиціями зробити або альбом, або календар, або набор листівок - яле якось не склалось. А тут мені зателефонувала жинка, яка колись організовувала мою виставку в ХНУ ім Каразіна - Ирина Леонова. Вона вже 10 років живе у Канаді. Зараз Ірина працює як волонтер. Вона запропонувала зробити календар з моїми картинами, я вислав фотографії робіт, їх дизайнер дуже якісно все оформив. І ось перша партія вже вийшла з друку - пояснює художник.
Як розповів художник, цім календарем вже зацікавилось багато прихільників його творчості. Усі доходи від нього підуть на підтримку гуманітарної та медичної сфери України.
Читайте також:
На Харківщині реставратори «лікують» скульптуру Сковороди