На Харківщині близько 300 добровольців записалися до бригад «Гвардії наступу»
Станом на 10 лютого в Україні оформили близько 7 тисяч заяв на вступ до «Гвардії наступу». У Харківській області – близько 300. Про це в ефірі Українське Радіо Харків розказав начальник східного відділення комплектування іміджево-видавничого центру Національної гвардії України Олексій Костін, повідомляє «Слобідський край».
«Беруть не всіх. З кожним окремо проводимо бесіду, потім проводиться військово-лікарська комісія, також перевіряємо фізичну витривалість. Якщо в підрозділі є розвідка, там випробування інші. Якщо підрозділ мінометних – будуть вчитися стріляти», – каже Олексій Костін.
Серед охочих є й жінки. Проте їх у штурмові бригади не беруть, пропонують посади кухарів, зв'язківців чи фельдшерів.
«Вже було призвано двох жінок, які прийшли з лікарень й мали певний досвід. Уже в підрозділі проходять підготовку», – зазначає Костін.
Усі, хто вступає до лав «Гвардії наступу», матимуть такі ж пільги й гарантії, як і у Збройних Силах України. Охочі можуть піти на контракт або по мобілізації. До служби долучають й вузьких спеціалістів.
«Ми вивчаємо кожного, хто прийде до оперативної бригади. Тобто хтось мав досвід у програмуванні або має фах автомобільний. У нас підрозділи не тільки штурмові, є автомобільний, є освоювання дронів», – говорить Костін.
Загалом в Україні зареєстровано понад 27 тисяч звернень щодо укомплектування бригад «Гвардії наступу». Про це в ефірі Всеукраїнського телемарафону «Єдині новини» повідомила речниця міністра внутрішніх справ Мар’яна Рева.
Понад 12 тисяч з них – це консультації у ЦНАПах та за телефоном «гарячої лінії». Добровольці ж подали майже 15 тисяч заявок на вступ до штурмових бригад МВС.
Щоб потрапити до бригад, кандидат повинен пройти певні етапи.
«Перший крок – подача анкети, надалі подача документів у підрозділи, потім військово-лікарські обстеження. До речі, наразі понад 800 осіб уже пройшли ВЛК. Подальші етапи – це тестування на знання законодавства, на логічне мислення, психологічне тестування. Обов’язковим етапом є відповідний рівень фізичної підготовки», – підкреслила Мар’яна Рева.
Формування бригад має проводитися до 1 квітня.
Всього створено вісім штурмових бригад:
- Бригада Державної прикордонної служби «Сталевий кордон»;
- «Червона калина» (захисники, які брали участь у боях у Донецькій та Луганській областях, обороняли Київ);
- Бригада Нацполіції «Лють»;
- «Рубіж» (бійці, які відстоювали Гостомельський аеропорт та Рубіжне у Луганській області);
- «Спартан» (штурмова бригада, яка обороняла Харків);
- «Кара-Даг» (бригада, яка буде звільняти Крим);
- «Буревій» (бригада утилізації російських військових);
- «Азов» (один з основних осередків оборони Маріуполя).
Заявки можна подати на офіційному сайті https://storm.mvs.gov.ua або у ЦНАПах.
На Харківщині це:
– Красноградський район, м. Красноград, вул. Більовська, 94,
– Чугуївський район, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 16,
– Харківський район, м. Мерефа, вул. Культури, 2б,
– Лозівський район, м. Лозова, вул. Грушевського, 2,
– Богодухівський район, м. Богодухів, вул. Молодіжна, 2.
Нагадаємо, приєднатися до формувань «Гвардії наступу» кличуть умотивованих та патріотичних громадян. Вони братимуть участь у звільненні тимчасово окупованих територій. Кампанія – не є мобілізацією населення.
Також нагадаємо, що окупанти посилили обстріли прикордонних населених пунктів Харківської області.
А 11 лютого близько 23:10 окупанти завдали ракетного удару по Слобідському району Харкова. Пошкоджено складські приміщення та низку транспортних засобів.
Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.