Слобожанські гвардійці показали, як вдосконалюють робочі якості службових собак
Жорсткі умови роботи на блокпостах, велике навантаження та тривале виконання одноманітних завдань призводить до поступової деградації робочих якостей службових собак. Під час зборів кінологів 5-ї Слобожанської бригади гвардійці показали процес відновлення форми чотирилапих. Цьому допомагає перманентне навчання, яке триває весь час існування кінологічної пари.
Про це медіа «Слобідський край» розповіли у Східному територіальному управлінні Національної гвардії України.
Обміну досвідом та проходження інтенсивних курсів підвищення фахової кваліфікації потребують не лише люди, але й службові собаки. Щонайменше двічі на рік вони мають таку змогу.
«Через велике навантаження під час виконання завдань робочі якості службових собак з часом дещо притуплюються. Під час роботи на блокпосту собака відчуває тисячі різних запахів. Це призводить до збою їх диференціювання. Ми не можемо допустити зниження якості стандартів роботи. Кінологи різних підрозділів також потребують обміну досвіду та постійного відточування навичок техніки дресування», — пояснив офіцер НГУ Роман.
Він підкреслив, що всі напрямки діяльності спеціалізовані: є розшукові собаки, які використовуються для пошуку людей, і є розшукові з пошуку зброї, набоїв, вибухівки.
«На блокпостах чи не кожного дня виявляємо заборонені предмети. Днями був зупинений бус. Спочатку собака почав позначати кузов автомобіля. Почали обшук. Було виявлено російські протипіхотні міни, два автомати заховані в обшивці, а також патрони. Також досить часто працюємо під час стабілізаційних заходів, обшуків разом зі спецслужбами», – каже військовий.
Гвардієць також додав, що їхні підопічні доволі часто виявляють загрози, які виходять за межі їхньої спеціалізації. Йдеться про наркотичні речовини, які мають різкий запах. Собака на них часто також реагує і показує, хоча його цьому не вчили.
Раніше ми розповідали про кінологічну пару 5-ї Слобожанської бригади — офіцера Нацгвардії Дмитра Кириченка та службового собаки Ірбіса, який двічі запобігав ввезенню до Харкова зброї та вибухівки.
А також про те, як працюють у тандемі кінолог та пес з однаковими іменами.
Та про 39-річного Олексія – зв’язківця в 3-й окремій танковій Залізній бригаді. До повномасштабної війни чоловік працював менеджером, грав у баскетбол та захоплювався футболом. Побратими його називають «людина-оркестр», бо він непосидючий та завжди фонтанує ідеями. А для своєї коханої та доньки він залишається турботливим і люблячим за будь-яких умов.
Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.