Жіночий фронт: у Харківській області підписали меморандум із західним фондом
Харківська обласна рада підписала меморандум з міжнародним фондом The Romulus T. Weatherman Foundation про співпрацю, завдяки якому планується реалізація проєктів у гуманітарній та медичній сферах. Також партнери готові надати допомогу у відбудові спеціальних навчальних закладів Харківщини.
Про це повідомляє медіа «Слобідський край».
У Харкові відбувся круглий стіл «Жіночий фронт: дитина, родина, Україна» за участю президента The Romulus T. Weatherman Foundation Меган Моббс, народних депутатів, представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Харківської, Херсонської та Одеської областей.
Круглий стіл було присвячено питанням лідерства жінок, повернення незаконно вивезених з України дітей, а також організації надання реабілітаційних послуг.
– Дякую голові Харківської обласної ради Тетяні Єгоровій-Луценко за її хоробрість і відважність, за дух незламності, який і має бути саме тут. Я колишня військова, психолог, мати, а тепер – голова фонду. Я дуже пишаюся тими ролями, що несемо ми, жінки. І я думаю, що велич української жінки допоможе виграти цю війну. Зі свого боку наш фонд готовий надавати допомогу і бути партнером, – наголосила Меган Моббс.
Між The Romulus T. Weatherman Foundation та Харківською обласною радою було підписано меморандум про співробітництво та взаєморозуміння. Мова йде про проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності в сфері медицини, наприклад, надання першої медичної допомоги. Також важливим є реалізація проєктів із забезпечення безпеки громадян, постраждалих від війни, поліпшення якості життя на деокупованих територіях Харківської області.
Крім того, будуть розроблятися та втілюватися навчальні, інформаційні програми та проєкти щодо захисту дітей, прав людей, утвердження гендерної рівності, миру та демократії.
У меморандумі також ідеться про створення Центру реабілітації постраждалих унаслідок війни. За словами Тетяни Єгорової-Луценко, його планується відкрити на базі комунальних закладів охорони здоров’я, що є у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Харківської області. Однак обслуговувати він буде не тільки Харківщину, а й інші східні регіони України.
– Сьогодні обласна рада використовує всі можливості, щоб допомогти не тільки громадам Харківщини, які постраждали внаслідок агресії, а й ветеранам війни та бойових дій, членам їх сімей, дітям, які зазнали психологічних травм унаслідок ракетних обстрілів і окупації, жінкам та всім верствам населення. Меморандум, що ми підписали сьогодні, це приклад злагодженої взаємодії з країнами світу та їх благодійними організаціями і фондами. Бо в нас одна мета – допомогти людям та українському суспільству, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
Також Харківська обласна рада залучає міжнародних партнерів до відновлення шкіл. Тетяна Єгорова-Луценко разом з делегацією Romulus T. Weatherman Foundation та директором складу гуманітарно-логістичного хабу Tuicea Ентоні Лі Сандермайєром відвідали Харківську спеціальну школу імені В. Г. Короленка. Будівля була сильно пошкоджена внаслідок ракетного удару.
– Для обласної ради є важливим збереження педагогічного потенціалу спеціальних шкіл, зокрема Харківської спеціальної школи імені В. Г. Короленка, педагоги якої займаються дітьми з вадами зору, виховують їх та дають можливість пристосуватися для життя в соціумі. Ми прагнемо забезпечити всіх дітей регіону рівними умовами для здобуття освіти та зберегти спеціальні заклади освіти в області, – наголосила керівниця обласної ради.
Партнери виявили готовність надати допомогу у відбудові спеціальних навчальних закладів Харківщини.
Нагадаємо, заклади освіти та громади Харківської області отримали 97 генераторів. Також ми розповідали, що до відновлення Харківщини приєднаються нові міжнародні партнери. А у Польщі побачили потенціал відновлення громад Харківської області.
Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.
Читайте також:
Як Швеція долучиться до відновлення Харківської області