Як вивести квартиру з житлового фонду в нежитловий
Promo
Ви часто, мабуть, бачите розташовані на перших поверхах багатоповерхівок перукарні, крамнички, кафе, кабінети стоматолога та навіть банки.
Усі ці приміщення колись були квартирами, тобто житловим фондом. А щоб перетворити їх на службові приміщення, квартиру необхідно перевести у нежитловий фонд. Що потрібно для такої процедури, розповідаємо.
Вимоги до приміщень
Квартира має відповідати таким критеріям:
· бути опалюваною;
· пристосованою до цілорічного проживання;
· входити до житлового фонду.
Приміщення ж, яке не належить до житлового фонду, є нежитловим. Як саме здійснюється переведення квартири в нежитловий фонд, якщо ви надумали пристосувати її до своєї підприємницької мети?
Насамперед у цьому можуть допомогти фахівці компаній, що спеціалізуються на таких питаннях, скажімо, у Києві це експертний сервіс DOZVIL. Тоді у вас не буде головного болю з оформленням купи паперів. Сміливцям, які самі вирішили впоратися з переведенням квартири із житлового фонду, розповімо, як це зробити.
Умови переведення приміщення в нежитлове
Загалом таке переведення не дозволяється, але, як завжди, є винятки, що ухвалюються рішенням місцевої влади, про це йдеться у статті восьмій Житлового кодексу України. Є дві основні умови переведення приміщень у нежитлові:
1. Якщо їх визнали нежитловими в законодавчому порядку.
2. Власники вирішили змінити призначення таких приміщень.
Умови переведення відмінні в різних областях. Та є і незмінні вимоги, зокрема:
· приміщення має розташовуватися на першому поверсі;
· облаштований пандус для осіб з інвалідністю;
· ізольований евакуаційний вхід;
· приміщення не має бути закладене або під арештом.
Конкретні умови слід уточнювати на місцях.
Алгоритм переведення приміщення в нежитлове
Власник житлового приміщення має зробити такі кроки:
1. Мати на руках технічний висновок щодо стану мереж і конструкцій будівлі та можливості надалі їх експлуатації.
2. Звернутися в місцеву раду із заявою та певними документами (точний список можна одержати в тій же місцевій раді, оскільки перелік документів варіативний).
Плюсом є те, що документи має можливість подати як власник квартири, так і уповноважена ним особа за нотаріально оформленою довіреністю.
Після розгляду заяви й пакета документів протоколом виконавчого органа місцевої ради виноситься пропозиція щодо переведення житлового приміщення в нежитлове.
3. Далі власник тепер уже нежитлового приміщення має замовити розроблення та затвердити проєктну документацію, а також одержати дозвіл на реконструкцію.
4. По введенні приміщення в експлуатацію власник має зареєструвати право власності за новим призначенням нерухомості, як це встановлено в законодавстві.
Слід пам’ятати, що необов’язково місцевий орган влади дасть дозвіл бажаючому перевести житлове приміщення в нежитлове, трапляються і відмови в цьому