Алергія в авто: ознаки та причини

Promo
Алергія в авто: ознаки та причини

Алергія в автомобілі може бути викликана різними факторами та викликати дискомфорт або навіть серйозні реакції у людей, чутливих до алергенів.

Одним із найрозповсюдженіших факторів є алергія на кондиціонер. Про цей та інші аспекти, в тому числі профілактику алергічних реакцій в авто, буде йти мова в цій статті.

Ознаки і причини алергії в автомобілі

Алергія в авто стала справжньою проблемою останнім часом. Все більше людей в Україні купляють зручний транспортний засіб, але замість радості від зручності пересування, вони отримують дискомфорт в салоні, і не завжди відразу розуміють, чим він викликаний.

Ознаки алергії в автомобілі:

  • Чихання, нежить та закладеність носа;
  • Свербіж очей та сльозотеча;
  • Кашель, хрипи чи задишка;
  • Висипи на шкірі або кропив'янка;
  • Головний біль або втома.

Ці стани можуть бути викликані різними причинами:

  • Пилок рослин і дерев може легко потрапити в автомобіль через відкриті вікна або системи вентиляції, викликаючи алергічні реакції, особливо в сезон пилку;
  • Пилові кліщі – це мікроскопічні істоти, які мешкають в оббивці, килимах та подушках сидінь. Вдихання алергенних частинок може спричинити алергічні симптоми;
  • Застояна вода або волога в салоні автомобіля можуть призвести до появи плісняви, особливо на килимах або в системах кондиціювання повітря. Такі грибки є досить потужними алергенами, які можуть викликати навіть астму;
  • Якщо домашні тварини їздять в машині, їх лупа (омертвілі клітини шкіри) і шерсть можуть накопичуватися на сидіннях та килимах. Алергіки можуть відчувати симптоми при контакті з цими алергенами;
  • Викиди вихлопних газів автомобілів та забруднюючі речовини можуть погіршити респіраторні захворювання, такі як астма, або викликати алергічні реакції у чутливих людей;
  • Деякі люди чутливі до хімічних речовин, що містяться в салоні автомобіля, наприклад, летких органічних сполук, що виділяються пластиками, клеями або освіжувачами повітря. Вони можуть спричинити алергічні симптоми або дратувати дихальну систему.

Але можна відносно легко попередити напади алергій в авто. Тримати вікна автомобіля закритими в сезон високої концентрації пилку в повітрі або в районах з його високим рівнем забруднення. Регулярне чищення та  прибирання салону автомобіля допомагає видалити  пил, бруд та лупу домашніх тварин. Регулярна зміна повітряних фільтрів салону допомагає зменшити потрапляння в автомобіль забруднень, пилу та плісняви.

Також рекомендується завжди мати в авто антигістамінні препарати, такі як Еріус.

Допомога при алергії в авто – Еріус

Еріус допомагає знизити реакцію організму на алерген та зменшує симптоми алергії в авто, такі як закладеність носа, чхання та свербіж очей. Він має тривалу дію та допомагає контролювати алергічні прояви в автомобілі протягом навіть тривалої подорожі. Важливо пам'ятати, що застосування Еріус має бути узгодженим із лікарем. Також необхідно дотримуватися інструкцій щодо застосування та не перевищувати рекомендовану дозу.

Алергія в авто – поширена проблема, яка може бути спричинена алергенами, присутніми в салоні автомобіля. Симптоми алергії можуть сильно вплинути на якість життя, проте препарат Еріус допоможе впоратися із цією проблемою, зменшивши реакцію організму на алерген та знизивши симптоми. Він є безпечним та ефективним засобом від алергії в авто.

Література

1. Semik-Orzech A, Barczyk A, Pierzchała W. Wpływ wystepowania nadwrazliwości na alergeny grzybów na rozwój i przebieg chorób alergicznych układu oddechowego [The influence of sensitivity to fungal allergens on the development and course of allergic diseases of the respiratory tract]. Pneumonol Alergol Pol. 2008;76(1):29-36. Polish. PMID: 18283652.

2. Skoner DP. Allergic rhinitis: definition, epidemiology, pathophysiology, detection, and diagnosis. J Allergy Clin Immunol. 2001 Jul;108(1 Suppl):S2-8. doi: 10.1067/mai.2001.115569. PMID: 11449200.

3. Shirley DW, Sterrett J, Haga N, Durham C. The therapeutic versatility of antihistamines: A comprehensive review. Nurse Pract. 2020 Feb;45(2):8-21. doi: 10.1097/01.NPR.0000651112.76528.ed. PMID: 31913218.