Інтернет-провайдер: як вибрати, щоб не помилитися

Promo
Фото: daily.rbc.ua Фото: daily.rbc.ua

Питання вибору інтернет-провайдера зараз перетворилося на одне з головних питань життєзабезпечення. В умовах війни кожен з нас намагається залишатися на зв'язку та володіти інформацією. До того ж ми вимушено стали більш рухливими – багато хто змінює місце проживання, і проблема вибору інтернет-провайдера в такому разі потребує нагального вирішення.

Ринок інтернет-провайдерів наразі доволі розвинений, тому головним завданням буде – визначитися, яка саме компанія буде забезпечувати ваш зв'язок з оточуючим світом. Зрозуміло, що перше питання, на яке вам потрібно буде відповісти – навіщо вам Інтернет, тобто для роботи чи для розваг та особистого користування?

Якщо ви працюєте вдома, то серед головних вимог до провайдера буде наявність стабільної швидкості, цілодобова технічна підтримка та репутація інтернет-провайдера як сумлінної та надійної компанії.  У Харкові такою є, зокрема, компанія МАКСНЕТ, яка вже більше 20 років надає послуги клієнтам на ринку інтернет-послуг. 

Безумовно, можна вивчати рейтинги провайдерів (вони існують) та відгуки в Інтернеті – але чи можна довіряти їх об'єктивності, адже відомо, що часто-густо відгуки пишуть «на заказ» – або хвалебні оди своїм, або незадовільні – конкурентам. Тому найкраще, що ви можете зробити – це, по-перше, з'ясувати, які провайдери працюють за вашою адресою, а по-друге, ретельно розпитати сусідів та знайомих про якість послуг, які пропонують провайдери у вашому районі.

Особливо варто звернути увагу не на те, чи бувають проблеми з Інтернетом (вони бувають у всіх, особливо – в умовах війни), а на доступніть провайдера у кризовій ситуації та на швидкість його реакції в справі ліквідації проблеми. 
Зібравши відомості, можна приступати до другої частини, яка є не менш важливою – вивчати питання з точки зору співвідношення «ціна-якість». 

Отже, на що тут варто звернути увагу:

1. Якщо ви визначились, яка швидкість вам потрібна, зверніть увагу, що саме зазначено у провайдерів у тарифних планах щодо швидкості. Наприклад, якщо написано, що він забезпечує швидкість до 100 Мбіт/с, це зовсім не означає, що вона буде саме 100, адже і 10 Мбіт/с – це  теж до 100 Мбіт/с, і  ніякі претензії тут не працюватимуть.

2. Зверніть увагу на ціну. Ви ж знаєте, що низька ціна та добра якість разом – такого не буває. Тож, якщо провайдер демпінгує ціни, це повинно бути для вас попередженням: з ним щось не так. 

3. Замовляючи послуги, варто дізнатися про додаткові платежі – наприклад, за  підключення, – вони можуть бути чималенькими.

4. Якщо ви підключаєте Інтернет по акції, врахуйте вартість пакета після її закінчення і порівняйте з «безакційними» умовами інших провайдерів – ви здивуєтесь, але іноді безакційне підключення може бути вигіднішим.

5. Дізнайтесь, якими бонусами ви можете скористатися при підключенні – іноді провайдери пропонують дуже цікаві додаткові «плюшки».

6. Дізнайтесь про додаткові послуги, які має провайдер. Це може бути не тільки телебачення, а й хостинг, реєстрація домену, надання віртуального номера телефону, телефонія, можливість безоплатної «відпустки», тариф з подобовою оплатою та інше.

Зрозуміло, що ідеальних провайдерів не буває, тому, якщо ви помилитесь у виборі – у вас завжди буде шанс скористатися нашими порадами та змінити провайдера. 

Автор:
Ірина Мнішек