Виграні кошти – захисникам: як учні та освітяни Біляївської громади допомагають ЗСУ
Громади на зв'язкуПісля 24 лютого 2022 року в житті багатьох українців з’явилося волонтерство. Це стосується і вчителів Біляївської громади, які з початку повномасштабного вторгнення долучилися до цього руху. Їхні вихованці також не стоять осторонь, у різний спосіб допомагаючи нашій армії.
Заохочення сертифікатами
Школярі Біляївської громади – дуже талановиті учні, й водночас свідомі та людяні. Вони беруть участь у багатьох конкурсах, де успішно виступають, паралельно не забуваючи про найголовнішу зараз справу – допомагати Збройним силам України. Яскравий приклад цьому – вчинок чотирьох учениць Біляївського ліцею.
У першій половині року цей заклад долучився до Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сценічних та карнавальних паперових костюмів «Стильний папір», що проходив у дистанційному форматі в Києві. Ліцей представляли восьмикласниці Софія Костенко та Поліна Гайдаш, дев’ятикласниця Олена Плахоніна та десятикласниця Діана Стеценко. Костюм на конкурс вони робили під керівництвом педагога-організатора і координаторки Дитячо-юнацької громадської організації «Форсаж» Біляївського ліцею Валентини Моісеєвої.
– Ми доволі довго робили паперовий костюм, оскільки освіта дистанційна і всіх дітей важкувато зібрати. Оце була найбільша складність, плюс ми ще паралельно брали участь в інших конкурсах, акціях тощо. Я дівчаткам показувала, що і як треба робити. Вони вирізали, клеїли, а потім усе збирали докупи. Вийшла в нас сукня, яка називалася «Квітка». Приходила модель, п’ятикласниця Мілана Неплюєва, і ми на неї все міряли. Надіслали фото організаторам конкурсу. Через деякий час зайшли на сайт, і виявилося, що ми стали переможцями в номінації «Фантазійні квіти», – розповідає Валентина Моісеєва.
Робота дівчат з Біляївського ліцею
Біляївська громада вперше брала участь у цьому конкурсі – і одразу настільки успішно. Досягнення дівчат не могло залишитися непоміченим з боку сільської ради.
– Коли перемогли, дівчатка дуже зраділи. Втім, дізнавшись, що за їх досягнення буде грошова премія, вони були вкрай здивовані й щасливі. Біляївський сільський голова Олександр Різник привітав їх особисто, подарував, окрім сертифікатів, красиві букети троянд – надзвичайні емоції для учениць, – зазначає Валентина Моісеєва.
Кожна з чотирьох дівчат отримала сертифікат на три тисячі гривень. Ці премії були виділені у рамках програми сільської ради «Обдаровані діти» на 2023–2027 роки.
– У нас багато талановитих дітей. Після об’єднання громади ми зіткнулися з тим, що дитина перемагає в обласному або всеукраїнському конкурсі, а нам її нічим нагородити. Тому наприкінці минулого року вирішили створити відповідну програму, в рамках якої заохочуватимемо дітей і вчителів грошовими сертифікатами. Це стосується успіхів в освіті, спорті, позашкільній освіті. Бачу, що дітям приємно, батьки задоволені, а головне – задоволені ми, оскільки підтримуємо дітей громади, – зауважує Біляївський сільський голова Олександр Різник.
«Дорослий вибір дітей»
Після нагородження від громади Валентина Моісеєва спитала у дівчат, чи не хочуть вони пожертвувати кошти на ЗСУ. Вони підтримали цю ідею, але педагог не міг розпоряджатися коштами дітей без згоди батьків. Звісно, дорослі погодилися, й дівчата віддали кошти на потреби армії.
Вчинок дівчат – не виняток, а вже традиція серед учнів Біляївського ліцею й громади загалом.
– Гордість бере, що в нас такі діти – талановиті, людяні, чуйні. Ми постійно займаємося благодійністю. З 2014 року в нашому ліцеї існує волонтерський загін «Небайдужі серця». Проводили ярмарки, збирали кошти для тих, кому необхідна підтримка. Цю діяльність продовжуємо і зараз. Після повномасштабного вторгнення відбулося вже багато акцій на підтримку ЗСУ. Наприклад, перед Великоднем кожен клас збирав гроші, і діти разом з батьками приносили ці кошти. На них ми закупили кілька ящиків печива, які отримали наші захисники, – розповідає Валентина Моісеєва.
З педагогами згоден і керівник Біляївської громади.
– Це дорослий вибір наших дітей – допомогти тим, хто цього потребує, найбільше – нашим захисникам. Народ з такими
дітьми перемогти неможливо. Я дуже пишаюся, що в нас у громаді таке підростаюче покоління, учні всіх шкіл максимально долучаються до допомоги армії, – підкреслює Олександр Різник.
Такі правильні вчинки від дітей зрозумілі, бо своїм прикладом їх надихають учителі. Вони із самого початку повномасштабного вторгнення в різний спосіб допомагають Збройним силам України – беруть участь у зборах, в’яжуть носки тощо. Також активно плетуть маскувальні сітки, як у Біляївському ліцеї.
– Якщо ми не можемо воювати, то будемо допомагати. Наше бажання допомогти настільки велике, що, сподіваємося, не тільки результат нашої діяльності, а й та енергетика, любов, яку ми вкладаємо у свою роботу, врятують наших бійців. Якщо хоча б один воїн збереже своє життя завдяки нашим сіткам, це для нас радість. І це додає сил і натхнення, – зізнаються працівники закладу.
Освітяни Біляївської громади плетуть маскувальні сітки для наших захисників
Мобільний клас безпеки
Активна волонтерська робота не заважає вчителям Біляївської громади на високому рівні виконувати свої професійні обов’язки.
– Навчальний рік пройшов успішно, як і раніше у дистанційному форматі. У громаді працює понад 60 педагогів, мережа збереглася. Усі заклади – шкільні, дошкільні та позашкільний – функціонують у громаді, як і до 24 лютого 2022 року. Також у нас працює інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. З початку повномасштабного вторгнення кількість учнів майже не змінилася. Загалом у нас їх 439. Тільки десь 20 дітей зараз перебувають в інших куточках країни, всі інші – на території нашої громади. Цьогоріч випустили 24 дев’ятикласники та 21 одиннадцятикласника. Набираємо на найближчий навчальний рік першачків, поки їх 28, – розповідає Олександр Різник.
Педагоги у Біляївській громаді знаходять можливість зустрічатися з учнями. Наприклад, керівники гуртків час від часу проводять заходи з вихованцями офлайн. До Дня захисту дітей, 1 червня, у всіх школах провели розважально-ігрову програму для дітлахів, після якої були каша, солодощі, морозиво.
У Біляївській громаді знаходять можливість проводити зустрічі з дітьми офлайн
У червні вперше у громаді побував мобільний клас безпеки, який завітав до вихованців Миронівської філії Біляївського ліцею. У цікавій формі діти дізналися правила пожежної безпеки, послухали про вибухові пристрої та як з ними поводитися. Працівники патрульної поліції нагадали основні правила безпеки на дорогах. Почуте для дітей було цікавим і корисним, тож Біляївська громада подала заявку, аби цей мобільний клас завітав до дітей з Червоного та Шульського.
Мобільний клас безпеки
Такі заходи проходять з дотримуванням усіх безпекових правил. Зокрема, там, де є хоч найпростіші укриття. Їх мають деякі заклади, однак це не дозволяє розраховувати хоча б на змішану форму навчання.
– Ми власним коштом облаштували укриття, але найпростіші. Для змішаної форми навчання треба бомбосховище. Ми подавали заявку на державну програму, аби побудувати його у Біляївському ліцеї, але, на жаль, не пройшли відбір, оскільки в нас небагато населення. Місцевим бюджетом ми не потягнемо, бо це коштує понад 10 мільйонів гривень. Однак працюємо далі, подаємо заявки на побудову бомбосховища. У нас усі школи готові приймати дітей. Сподіваємося, що завдяки нашим захисникам безпекова ситуація нормалізується, щоб дітки громади повернулися за парти, – каже Олександр Різник.
Оперативні новини читайте в нашому Telegram.