Машину для розмінування, яку розробили харків’яни, можна запускати у масове виробництво

02.08.2023 12:49 Харків

Машина для підготовки ґрунту для гуманітарного розмінування, яку створили харківські інженери, отримала сертифікат відповідності. Тепер можна розпочинати масове виробництво. 

Як передає «Слобідський край», про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Це дуже важлива подія, адже Харківщина одна з найбільш засмічених боєприпасами областей. Окупанти замінували все: узбіччя, дороги, поля, лісові стежки, рекреаційні зони. Дякуємо вітчизняним інженерам, науковцям, саперам за цей величезний внесок», - сказав він

Машина має ряд вагомих переваг: вона проста у використанні, її можна обслуговувати і ремонтувати в Україні. Машина здатна знешкодити як протитанкову, так і протипіхотну міни, а також так звані «розтяжки».

«Такі механізми у технічному плані не поступаються закордонним аналогам. Важливо, що ця машина роботизована, нею керує оператор з безпечної відстані», - підкреслив Олег Синєгубов.

Харків, машина для розмінування отримала сертифікат. Синєгубов.

Як повідомляє Урядовий портал, наразі щомісяця виробники можуть виготовляти дві такі машини.

«Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, такі машини, як розробка харків’ян будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів, які займаються розмінуванням в Україні. 

Нагадаємо, у Харківській області біля селища Явірське Донецької громади 2 серпня близько 9 ранку під час розмінування поля на вибуховому пристрої підірвався трактор Т-150 на дистанційному керуванні.

Також у Харківській області планується розробити мапу замінованих сільськогосподарських угідь, де зафіксують місця влучань, чи велися на території бойові дії, а згодом досліджуватимуть придатність ґрунту для ведення сільського господарства.

У Харківській області сума завданої шкоди природному середовищу сягає понад 370 мільярдів гривень. Сума збитків не є остаточною, адже деякі території області перебувають у тимчасовій окупації, а деякі не можна обстежити через щільну замінованість.

Нагадаємо також, що харківські аграрії можуть подати заявку на розмінування земель сільгосппризначення через Державний аграрний реєстр (ДАР). Термін для заявки на участь у програмі – до 15 серпня.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор:
Галина Гришко