Три роки з шерифами: як працюють поліцейські офіцери в Коломацькій громаді

26.05.2023 10:22 Коломак

У Коломацькій громаді Харківської області працюють два шерифи. Про роботу офіцерів та їхню допомогу громаді – читайте в нашому матеріалі.

Про це повідомляє «Слобідський край».

У 2019 році Коломацька громада приєдналася до проєкту «Поліцейський офіцер громади». Ця програма має за мету тісну взаємодію поліцейського з ТГ та орієнтацію на потреби громади. Поліцейський офіцер у своїй роботі насамперед опікується потребами жителів, підтримує з ними постійний контакт, запобігає вчиненню правопорушень і забезпечує порядок.

Пройшли суворий відбір

У Коломацькій громаді працюють два шерифи – Юрій Різуненко та Віталій Пилютик, які заступили на роботу ще у 2020 році. Обидва місцеві, тож добре знають жителів і стан справ у громаді. Важливо, що правоохоронці вже мали досвід роботи дільничними офіцерами в Коломацькій ТГ. Утім, після реформи Національної поліції майбутні шерифи пройшли жорсткий відбір: перевірку поліграфом, тестування загальних навичок та знання законодавства, а також спеціальне навчання. Після завершення всіх цих етапів обидва офіцери почали захищати правопорядок у громаді за новими правилами. Одразу Коломацька селищна рада обладнала для них робочі місця.

– У найбільшому населеному пункті громади, селі Шелестове, є поліцейська станція. Це приміщення, де ми приймаємо мешканців та переселенців. Воно забезпечене всім необхідним для роботи. Також у райвідділі поліції селища Коломак маємо службовий кабінет. Більшість жителів громади мають наші номери телефонів і можуть зателефонувати в будь-який час, – розповідає Віталій Пилютик.

Ті, хто ще не має номерів правоохоронців, можуть взяти їх контакти у старост. Окрім того, поліцейські офіцери часто роздають візитівки зі своїми контактами.

Як розповідає Віталій Пилютик, завдяки реформі їхня робота зазнала значних змін. Ці нововведення покращили якість виконання службових обов’язків.

– З того часу, як почали працювати по-новому, наша робота стала набагато краще організованою та забезпеченою. Маємо автомобіль, на якому виїжджаємо на виклики в будь-який час. Нас постійно забезпечують паливом, канцелярськими дрібницями, комп’ютерною технікою. Це дуже сприяє роботі, – зазначив шериф Коломацької громади.

Повнопривідні автомобілі Renault Duster були передані для поліцейських офіцерів громади одразу після призначення правоохоронців на посаду. Машини повністю забезпечені речами, які знадобляться працівникам поліції для надання допомоги населенню (помпами, вогнегасниками, бензопилами тощо), та підходять для їзди в сільській місцевості. Також шерифи мають помпові рушниці, планшети, натільні камери, чекові термопринтери та чимало іншого обладнання.

Наразі збільшувати кількість шерифів у громаді з населенням 6900 осіб не планується. Двоє офіцерів виконують всю необхідну роботу.

Поліцейські офіцери Коломацької громади працюють у повну силу

Повна підтримка від громади

Список обов’язків офіцерів чималий. Головне їхнє завдання – орієнтуватися на потреби жителів громади. Правоохоронці мають завоювати довіру місцевого населення, перебувати з людьми на постійному зв’язку, щоденно забезпечувати порядок. За роки, що Юрій Різуненко та Віталій Пилютик виконують свою роботу, жодних проблем у громаді немає. Тут усі задоволені впровадженням проєкту – і місцеві жителі, і самі правоохоронці.

– Наші шерифи постійно звітують перед громадою. Для мене головне, щоб вони запобігали вчиненню правопорушень та допомагали нашим жителям. Якщо є потреба, запрошую їх у будь-який час – і ми вирішуємо різні питання на місці. Також ми надаємо всю допомогу, яка потрібна шерифам, адже ми виконуємо спільну роботу на користь нашої громади, – каже очільник Коломацької громади Володимир Гуртовий.

Під час повномасштабної війни Коломацька громада вкотре переконалася у правильному виборі правоохоронців. Особливо показовими були перші тижні повномасштабного вторгнення, коли необхідно було встановлювати блокпости в громаді, контролювати порядок і заспокоювати людей. Поліцейські офіцери виконували свою роботу, не відмежовувалися, а були разом з людьми.

– Шерифи громади завжди мали та матимуть мою підтримку як очільника громади, підтримку селищної ради, селищних депутатів. Ми робимо все, щоб вони могли якісно виконувати свої обов’язки та щоб кожний мешканець громади почувався захищеним і в безпеці, – зазначає Володимир Гуртовий.

З’явилися камери відеонагляду

Після початку реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» у Коломацькій ТГ відбулися значні зміни, які допомогли підтримувати правопорядок. Як зазначили шерифи, селищна рада одразу на їх прохання встановила камери відеонагляду у громадських місцях. Цей крок полегшив роботу правоохоронцям з перших же днів встановлення обладнання.

– Камери встановлені в селищі Коломак. Вони дуже сприяють покращенню розслідувань злочинів та правопорушень. Завдяки цьому ми викрили тут не одне правопорушення. Надалі будемо розширювати цю роботу на інші населені пункти громади, – розповідає Віталій Пилютик.

У 2023 році в Коломаку за ініціативи шерифів було реалізовано безпековий проєкт зі встановлення дорожнього сферичного дзеркала. За словами Володимира Гуртового, ділянка на Т-подібному перехресті доріг по вулицях Гетьмана Івана Мазепи та Академіка Корольова була незручною через погану видимість. Там доволі часто траплялися ДТП. Після встановлення дзеркала водії можуть краще орієнтуватися на складному повороті та перехресті.

– Якщо дана практика позитивно себе зарекомендує, то й надалі в нашій громаді встановлюватимуться подібні дзеркала для забезпечення максимально комфортних умов для водіїв та пішоходів, – каже Володимир Гуртовий.

Дитина з Коломацької громади сидить в машині шерифів

Нещодавно ми розказували, як учні Коломацької громади висадили дерева на території Шелестівського ліцею. Раніше ми писали, що у Коломаку більше п’ятисот домогосподарств отримали корми для відгодівлі свиней та курей.

Нагадаємо також, що команда «Шелестове» Коломацької громади здобула I місце у відкритому турнірі місцевого осередку ВФСТ «КОЛОС» з футзалу. 

Головні новини Коломак читайте на нашому сайті.

Автор:
Анастасія Хушану