Вітання з ювілеями та догляд вдома: як у Коломаку працює соціальна сфера
Громади на зв'язкуЗ 2017 року в Коломацькій громаді прийняли програму, за якою вітають місцевих ювілярів. Також у ТГ створили мультидисциплінарну команду, яка допомагає потребуючим впоратися з хатніми справами.
Як повідомляє «Слобідський край», щорічно Коломацька селищна рада виділяє кошти на привітання ювілярів – 80, 85, 90, 95 та 100 років. Кожного року подарунки для всіх довгожителів однакові. У 2022-му, наприклад, дарували теплі ковдри, а цьогоріч близько тридцяти іменників отримали гігієнічні набори. Цю програму запровадили із самого початку утворення ТГ.
– З 2017 року ми їздимо та вітаємо наших жителів з ювілеями. За цей період ми вітали двох довгожителів, яким виповнилося 100 років. З початку року складаємо список, підраховуємо скільки осіб, замовляємо листівки та подарунок. Кожного разу, відвідуючи наших іменинників, усе більше і більше переконуємось, яка ж багата наша коломацька земля людьми з великим та цікавим життєвим досвідом. Зазвичай вони дуже цікаво та змістовно розповідають про свій життєвий шлях, – розповіла начальниця відділу з питань соціального захисту населення Коломацької селищної ради Ліля Середа.
Така традиція палко підтримується і самими ювілярами. На зустрічах вони мають змогу поспілкуватися з керівництвом чи представниками селищної влади, поділитися своїми проблемами.
Також у громаді допомагають людям, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі відвідувати необхідних спеціалістів та самостійно себе обслуговувати. Цим займається сектор надання соціальних послуг, утворений на базі відділу з питань соціального забезпечення населення та відділення соціальної допомоги вдома. Аби покращити надання соціальних послуг та охопити більше населення, також було створено мультидисциплінарну команду.
– Спеціалісти мультидисциплінарної команди докладають максимальних зусиль, аби підтримувати та здійснювати наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує. Вони здійснюють виїзди у віддалені села нашої громади з метою надання різноманітних побутових послуг – косять траву, саджають городи, рубають дрова, прибирають тощо, – зазначив очільник Коломацької громади Володимир Гуртовий.
Наразі в цьому секторі працює 17 соціальних працівників, які надають послуги догляду вдома для 176 жителів громади. Аби людина змогла отримати таку допомогу, проводиться оцінювання її потреб з урахуванням ступеня індивідуальних можливостей. Таке оцінювання проводять на основі шкали виконання елементарних та складних дій, для складання індивідуального плану.
Соцпрацівники також проходять різноманітні навчання для підвищення кваліфікації. Улітку, наприклад, для них було проведено тренінг на тему «Управління стресом у складні часи», ініційований Міжнародним медичним корпусом, що фінансується Європейським Союзом. Соцпрацівники відпрацьовували поради щодо психологічного розвантаження, а також вправи та техніки, які допомагають упоратися зі стресом.
Крім того, на Коломаччині діє Програма допомоги вразливим категоріям населення. За цією програмою жителям громади надають матеріальну допомогу на проведення складних хірургічних операцій, лікування онкохворих, усунення наслідків пожежі тощо. Також у Коломацькій громаді виділяють кошти на лікування, реабілітацію поранених та поховання полеглих воїнів. Так, селищна рада прийняла програму, згідно з якою поховання захисників проходить безкоштовно, а сім’ї отримують 50 тисяч гривень. Ця допомога не стосується тієї, що надає держава.
Раніше ми писали, що в ліцеї Коломацької громади Харківської області цьогоріч установили черговий твердопаливний котел.