Дві громади Красноградщини об’єднали зусилля у вирішенні медичних проблем
Співпраця громад дозволяє вирішити більш глобальні питання, які одній ТГ часто не під силу. Тож для вирішення спільних проблем у медицині Наталинська та Красноградська громади вирішили об’єднати свої зусилля і разом написали проєкт для участі у обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Завдяки перемозі громади забезпечать оперативность проведення діагностичних процедур, швидкий доступу медичного працівника (сімейного лікаря) до пацієнта в будь-якому місці (незалежно від дорожніх умов) для оперативного надання первинної медико-санітарної допомоги.
Відбулася урочиста презентація переможного проєкту, бюджет якого склав 1 мільйон 875 тисяч гривень. А мета цієї співпраці – створення належних умов для надання доступної, своєчасної, якісної та ефективної медико-санітарної допомоги, організація якісної медичної консультації населенню Наталинської та Красноградської територіальних громад, забезпечення ефективного функціонування медичного закладу, розвитку соціальної інфраструктури регіону тощо.
Із вдалою реалізацією проєкту переможців особисто поздоровила голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. Вона вручила представникам ТГ ключі від нових спеціалізованих авто RENAULT DUSTER, які мають усі необхідні технічні характеристики для безпечного та швидкого руху у будь-яку пору року, аби оперативно доставити сімейного лікаря в необхідний пункт призначення.
- Дві громади - Наталинська та Красноградська - об’єднали зусилля і подали на конкурс спільний проєкт «Забезпечення доступності та ефективності первинної медичної допомоги мешканцям Красноградської та Наталинської територіальних громад». Наш проєкт переміг і ми змогли закупити необхідне обладнання та транспорт, - розповіла голова Наталинської сільської ради Олена Третяк. - Ми дуже вдячні обласній раді за те, що проводить цей конкурс і надає громадам додаткові можливості для розвитку.
Також в рамках проєкту було придбано 17 сучасних мобільних 12-канальних електрокардіографів. Тепер медики зможуть діагностувати проблему безпосередньо на місці перебування пацієнта, а оперативність надання медичної послуги допоможе створити додаткові можливості для маломобільних груп населення та підвищить ефективність діагностичних можливостей медичних послуг.
Нові електрокардіографи передані амбулаторіям у селах Наталине, Попівка, Володимирівка, Вознесенське (Наталинська громада), та амбулаторіям Краснограда, Піщанки, Берестовеньки (Красноградська громада). Загальний бюджет проєкту склав понад 1, 8 мільйона гривень, співфінансування з обласного бюджету - 923,2 тисячі гривень, сільського бюджету - 461,6 тисячі гривень, міського бюджету – 461,6 тисячі гривень.
- Цього року переможцями конкурсу обрано 31 проєкт. На їх реалізацію всього буде витрачено 46 мільйонів гривень, з яких 25 мільйонів гривень – це кошти обласного бюджету. Головна наша мета – підтримувати громадські ініціативи та сприяти громадам у комплексному розв’язанні проблем соціально-економічного характеру. Дуже приємно, що громади також «не пасуть задніх» та приймають активну участь у розвитку своїх територій, - зазначила під час урочистої презентації проєкту на Красноградщині очільниці Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.
До речі, за період 2012-2020 років на обласний конкурс «Разом в майбутнє» надійшло 6487 проєктних заявок, реалізовано 2021 мініпроєкт, на загальну суму 370,7 мільйона гривень, співфінансування з обласного бюджету – 181,7 мільйона гривень (50% вартості проєктів).
210 років рятують життя
Під час візиту у Красноградський район голова Харківської облради ознайомилися не тільки з роботою закладів первинки, а й поспілкувалася з колективом і керівництвом Красноградської центральної районної лікарні, яка є опорним закладом для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
До речі, у жовтні Красноградська ЦРЛ відзначила 210 річницю створення. Історія лікарні сягає у глибину XIX століття – у далекому 1810 році при військовому госпіталі була заснована Костянтиноградська громадська платна лікарня на 16 ліжок. Допомогу хворим надавали лікарі, у розпорядженні яких була обмежена кількість медикаментів та інструментів.
Сьогодні ж Красноградська ЦРЛ – це сучасний медичний комплекс на 200 ліжок, забезпечений обладнанням та медичними препаратами.
- Ми повинні знати, що відбувається у медичних закладах області, яка допомога потрібна лікарням, що приймають пацієнтів з коронавірусом. Все, що залежить від обласної ради, - зробимо. Люди повинні бути у безпеці, - наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.
Наразі в Красноградській ЦРЛ лікуються від коронавірусу не тільки жителі району, а й пацієнти з Харкова, Чугуєва, Валок, Нової Водолаги. У закладі передбачено 150 ліжок для «ковідних хворих». Станом на 12 жовтня, у Красноградській ЦРЛ перебували 123 хворих на COVID-19, вісім з них мають щеплення. 15 пацієнтів перебували у реанімації.
Також у лікарні повідомили, що за Президентською програмою «Велике будівництво» заклад отримав комп’ютерний томограф. Раніше жителі Красноградського району змушені були їздити за комп’ютерною томографією до Харкова або Полтави. Відповідно до наказу МОЗ України від 11.02.2021 № 233, Красноградська лікарня, яка обслуговує близько 100 тисяч населення, потрапила у перелік опорних закладів, куди перерозподілили комп'ютерні томографи.