Весняно-польова кампанія у Куньєвській громаді: із семи залишився один комбайн

14.03.2024 15:20 Куньє
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

У Куньєвській громаді Ізюмського району аграрії приступили до весняно-польових робіт.  Розпочали їх зі збирання минулорічного врожаю соняшнику і кукурудзи, який частково залишився зимувати в полі через брак збиральної техніки. У  ПП «Золота нива1» – одному з двох найпотужніших агроформувань громади - із семи комбайнів після окупації  уцілів один.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Куньєвської сільської військової адміністрації Сергій Мовчан.

  – Наші аграрії не можуть у повному обсязі використовувати орні площі через щільну їх замінованість. Минулоріч частина земель, перевірена на наявність вибухонебезпечних предметів, була введена в обробіток, але дефіцит агротехніки не дозволив вчасно завершити сільськогосподарський рік. Узяти хоча б ТОВ СК «Восток» – найпотужніше не тільке в Ізюмському районі, а й на теренах Харківщини господарство. "Восток" спеціалізувався на виробництві молока. Російська армія завдала йому величезної шкоди.  У другому за потужністю агроформуванню громади - ПП «Золота нива1» - із семи комбайнів зберігся один, – зазначає очільник Куньєвської СВА.

Аналогічна ситуація і в ПП «Золота нива», а також дрібніших фермерських господарствах. Тракторні бригади якщо не знищені, то розграбовані. Та найбільша біда – замінування. Чекати на гуманітарне – довго, займатися в повному обсязі самим –  не по кишені.

 – Керівництво «Золотої ниви» залучало до робіт із розмінування приватну фірму. Гостро стоїть і питання робочих рук. Багато наших хлопців воюють, є такі, що працюють за кордоном. Невдовзі після деокупації людей прибуло масово. На сьогодні їх кількість залишається відносно сталою, – зазначає очільник Куньєвської СВА. 

Нагадаємо, що Харківська область від початку повномасштабного вторгнення стала зоною бойових дій. За попередніми підрахунками, аграрний сектор Харківщини зазнав збитків через дії російських окупантів  більш ніж на 18 мільярдів гривень. В області заміновано понад 570 тисяч гектарів земельних угідь. На розмінування полів Харківщини знадобиться 100 років.

Також нагадаємо, що на Харківщині поменшало свиней, корів, овець і кіз. Саме на деокупованих територіях Харківської області розташовані більшість сучасних високотехнологічних підприємств молочного скотарства, свинарства та м’ясного птахівництва.