«Це наш обов’язок – допомагати ЗСУ»: у Старовірівській громаді підтримують військових

Громади на зв'язку
20.12.2023 13:50 Старовірівка
Фото: Старовірівська сільська рада Фото: Старовірівська сільська рада

Старовірівська територіальна громада практично із самого початку війни допомагає Збройним Силам України. Сільська рада створила відповідну програму, в рамках якої закриваються запити військових. Осторонь не стоять і жителі ТГ, які теж долучаються до цієї справи: роблять окопні свічки, плетуть маскувальні сітки, збирають кошти тощо.

Всебічна допомога військовим

Жителі Старовірівської територіальної громади, як і мешканці всіх інших ТГ Харківщини і України загалом, з перших днів війни стали на захист нашої держави. Навесні минулого року сільрада вирішила створити програму сприян­ня ЗСУ та територіальній обороні, аби допомагати своїм землякам, які служать у Збройних Силах України.

– Весною минулого року наші земляки, які пішли боронити Україну, зверталися до нас стосовно потреби в оснащенні: починаючи від одягу і закінчуючи аптечками. Їх звернення і спонукали нас створити програму, в рамках якої коштами місцевого бюджету ми зможемо задовольняти ці потреби. І ось з того часу і до нині ми закриваємо запити військових через цю програму. Приходить від них лист, ми купуємо і передавальним актом усе це передаємо, – розповідає Старовірівський сільський голова Микола Біндус. – Спочатку купляли необхідне для земляків-військових, а потім, коли побачили, що ми реа­гуємо, й інші військові частини теж почали звертатися. До нас зверталися прикордонники з Куп’янського напрямку, ми придбали їм необхідне. І це не єдиний такий випадок, коли допомогу передавали частинам, де не служать військові зі Старовірівської громади. З початку війни усі депутати завжди голосують одноголосно за виділення грошей на потреби ЗСУ.

У Старовірівській громаді реагують на усі звернення від військових, Харківська область

У Старовірівській сільській раді реагують на усі звернення від військових

До слова, у Старовірівській громаді підтримують військових-земляків не тільки оснащенням. Цьогоріч родинам захисників, у кого немає газового опалення, виділили по вісім тисяч гривень на дрова. У рамках програми соціальної підтримки населення кожен військовослужбовець зі Старовірівської громади отримує раз на рік п’ять тисяч гривень. Якщо воїн отримав поранення, на лікування виділяють понад 10 тисяч гривень. У разі загибелі військового всі витрати на поховання бере на себе сільська рада. 

Продають поробки

У Старовірівській громаді активно допомагають ЗСУ й місцеві жителі.

– Люди дуже згуртовано допомагають ЗСУ із самого початку війни. У школах та будинках культури громади були організовані пункти збору, куди приносили теплі речі і ковдри. Ось нещодавно теж збирали ковдри і теплі шкарпетки. У нас жінки організувалися у п’ятьох населених пунктах і плетуть теплі шкарпетки, ми їм давали вовняні нитки. Коли була потреба у вітамінах, люди гуртом збирали фрукти та овочі. Крім цього, наші жителі роблять окопні свічки і плетуть маскувальні сітки. У старостатах є ініціативні групи, що складаються з працівників закладів освіти і культури нашої громади, до яких долучаються місцеві мешканці, – каже Микола Біндус.

Зокрема, наразі в сільському Будинку культури в селі Караван триває виставка-продаж творчих виробів, які виготовили працівники і вихованці закладу. Усі виручені кошти підуть на ЗСУ. Як розповідає директорка Караванського будинку культури Світлана Пономаренко, люди можуть придбати різні поробки: домовички, скарбнички, парафінові свічки тощо. Також є картини. Відкрили виставку-продаж  13 грудня, й у перший день була черга.

У Селі Караван Харківської області продають поробки задля допомоги ЗСУ, Харківська область

У Будинку культури села Караван продають творчі вироби, а виручені кошти підуть на потреби військових / Фото зі сторінки КЗ "Сільський Будинок культури с.Караван" у Facebook 

– Хтось купляє це як подарунок до свят, у нас в основ­ному все з новорічною тематикою, а хтось бере наші вироби зі словами: «Ось я не можу плести сітки чи робити свічки, а допомогти ЗСУ хочеться». Виручені гроші кладемо в скриньку, потім, коли все розпродамо, будемо підраховувати. За три дні ми наторгували на близько п’ять тисяч гривень. Як мінімум до Нового року ця виставка-продаж триватиме. Ми по ходу ще робимо вироби, оскільки хочеться якомога більше коштів назбирати для наших захисників і захисниць. Точно не знаємо поки, на що саме підуть гроші. У чому буде потреба військових, туди їх і спрямуємо. Окрім цього, ми як зазвичай робимо свічки, в’яжемо шкарпетки, плетемо сітки, збираємо «гуманітарку», – розповідає Світлана Пономаренко.

Працівники карванського Будинку культури активно допомагають нашим захисникам, Харківська область

Працівники Будинку культури села Караван активно допомагають ЗСУ: плетуть сітки, роблять поробки тощо / Фото: Світлана Пономаренко

У Старовірівській громаді кажуть, що допомагатимуть ЗСУ до перемоги. Це стосується і сільради, і місцевих жителів.

– Я вдячний усім жителям, що допомагають Збройним Силам України у боротьбі з ворогом. Зі свого боку скажу, що й надалі ми відповідно затвердженої програми сприятимемо і закриватимемо звернення військових, оскільки це наш обов’язок – допомагати ЗСУ, – підкреслює Старовірівський сільський голова Микола Біндус.


Що було придбано для військових

Протягом 2022–2023 років на виконання програм, що затверджені Старовірівською сільською радою, було придбано та передано на потреби наших хлопців зі Збройних Сил України та територіальної оборони:

  • бронежилети на загальну суму 372 тисячі 700 грн;
  • тепловізори на загальну суму  80 тисяч 250 грн;
  • гексакоптер з тепловізором на суму 250 тисяч грн;
  • метеостанція Kestrel на суму  34 тисячі 500 грн;
  • підзорна труба Pentax на суму  59 тисяч 900 грн;
  • бойлери на загальну суму 14 тисяч 360 грн;
  • тепловізійні приціли на загальну суму 476 тисяч 520 грн;
  • квардокоптери Mavik 3 на загальну суму 256 тисяч 75 грн 40 копійок;
  • квадрокоптери DJI Mavik 3 на загальну суму 458 тисяч грн;
  • підривна машинка КПМ-ЗУ1 на суму 48 тисяч грн; 
  • квадрокоптери на загальну суму 222 тисячі 999 грн;
  • печі для опалення в комплекті з трубами на суму 999 тисяч грн;
  • сумка сапера на загальну суму  29 тисяч 400 грн;
  • шоломи тактичні захисні з активними навушниками Impact на загальну суму 99 тисяч  990 грн;
  • комплект FPV-дрон 8 дюймів з акомуляторною батареєю на загальну суму 80 тисяч 250 грн;
  • тепловізійні монокуляри Pulsar Axion 2 XG35 на загальну суму  876 тисяч 360 грн;
  • тепловізійний приціл AGM Adder TS50-640 на суму 187 тисяч грн;
  • кабель силовий ВВГ нг-LS 4*4 на загальну суму 19 тисяч  894 гривні;
  • труба гофрована d32/25 50 м на загальну суму 5 тисяч 586 грн;
  • вимикач автоматичний 25/3 на загальну суму 496 грн;
  • комплект заземлення «ОВО Batterman 9m» на суму 7 тисяч  500 грн;
  • тримач труби CF32 25 шт./уп. на суму 1 тисяча 452 гривні;
  • трос оцинкований 10 мм 100 м/бухта на загальну суму 5 тисяч 890 грн;
  • талрен М14 крюк-крюк din  1480 на загальну суму 690 грн;
  • тепловізійні монокуляри Pulsar Axion 2 XG35 на загальну суму  328 тисяч 635 грн;
  • зимові шини на суму 30 тисяч грн;
  • вантажний транспортний засіб типу Пікап на суму 1 мільйон  255 тисяч 500 грн;
  • харчові продукти на загальну суму 598 тисяч 711 грн 52 копійки.

Крім того, Старовірівською сільською радою на пленарному засіданні сесії виділено кошти на придбання камер для прицілу та квадрокоптерів, процeдура закупівлі яких триває в електронній системі закупівель Prozorro.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як жителі Старовірівської громади допомагають ЗСУ.

Автор:
Савелій Мякушко