Тренер «дядя Женя»

Тренер «дядя Женя»

07.10.2020 14:05

У 2014 році гравці зачепилівської аматорської футбольної команди «Олімпік», де грали учні 10–11 класів, попросили місцевого любителя футболу Євгенія Лобура на громадських засадах тренувати їх.  За шість років цей колектив домігся непоганих результатів. Навіть було створено ще одну команду – молодшу, яку назвали «Авангард». До початку карантину практично постійно проводилися безкоштовні тренування, однак пандемія сплутала всі карти.

Історія любителя футболу Євгенія Лобура із Зачепилівки і місцевої команди «Олімпік» почалася шість років тому.  У 2014-му капітан цієї команди, яка складалася з учнів 10-х та 11-х класів, підійшов до Євгенія і попросив його допомоги в найближчій грі на районну першість. Колишній учитель фізкультури погодився. У тому  матчі «Олімпік» поступився, але якщо до того команда програвала з двозначним рахунком, 0:12 та 1:13, то тепер вона дала бій супернику, поступившись мінімально 4:5. Побачивши різницю, хлопці попросили Євгенія Лобура на громадських засадах тренувати їх, а він погодився.

Євгеній Лобур

Євгеній Лобур

«Я хотів популяризувати спорт серед молоді і займатися пропагандою здорового способу життя. Хотів, щоб хлопці займалися спортом, а не пили і курили. Я бачив, куди котиться молодь, тому, щоб виправити ситуацію, почав тренувати  команду, – каже пан Євгеній. – За цей час десь хлопців п’ять покинули «слизьку дорогу» і прийшли займатися до мене. Я особисто з ними розмовляв, що не тією дорогою йдете. Хтось прислухався і прийшов  до мене, а хтось ні, були такі, які поєднували шкідливі звички із заняттями спортом»

Серйозні результати

Від початку тренувань кількість хлопців, які на них приходили, постійно збільшувалася. За словами Євгенія Лобура, було й до 25 чоловік на одному занятті. Тоді почали приходити і хлопчики 11–13 років, утім тренер на групи їх особливо не ділив. А от у 2017 році з ініціативи батьків уже утворилася команда «Авангард». Вона складалася зі школярів, половина з яких – хлопці  12 років.

– Перед тим, як почати тренувати спершу «Олімпік», а потім «Авангард», особливих цілей не ставив, мені просто подобається цим займатися, я отримую задоволення. Єдине, я хотів вивести «Олімпік» з аутсайдерів районної першості, щоб вони показували більш-менш серйозний результат. Позаминулого року вони були четвертими, а минулоріч вибороли бронзові медалі, –  ділиться Євгеній Лобур.

Також тренер з теплотою згадує моменти з минулорічного турніру в селі Бердянка.

– На тих змаганнях ми з «Авангардом» сенсаційно обіграли команду із села Нове Можарове 2:0. Вони так раділи цьому успіху і з усіх сил бігли до мене. Вони були дуже щасливі. Заради таких моментів я цим усім і займаюся. Я для них не Євгеній  Миколайович, а просто дядя Женя, – розповідає тренер.

Відтоді, з 2014 року, і до весни 2020-го тренування проходили майже кожний тиждень. Заняття розпочинається з кросу та загальних фізичних вправ – розминка, турнік, вправи на координацію тощо. А потім уже йде робота з м’ячами. Євгеній  Лобур підкреслює: якщо з фізичної підготовки вони займалися нормально, то от з технічної частини дуже відставали й наразі відстають, оскільки не вистачає інвентарю, зокрема м’ячів.

– На той момент було важко, та й зараз. Проблема полягає у відсутності матеріально-технічної бази. Не було ні м’ячів, ні фішок, нічого не було. Я ходжу по спонсорах, хтось допомагає – виділить гроші на форму та кілька м’ячів. Утім серйозної підтримки у нас немає, зокрема і від місцевого керівництва. Якщо їдемо на ігри, транспорт виділяють, але заправляємося за свій рахунок. Команди існують на самофінансуванні – старші кладуть свої гроші, а за менших платять батьки. Були часи, коли я і сам вкладав свої гроші в команду. Я не юридична особа, я волонтер, звертався до багатьох, але результату практично нема. Я сам не можу це все організувати, потрібно, щоб в цьому була зацікавлена місцева влада, – вважає Євгеній Лобур.

Пов’язав життя зі спортом

Як каже тренер, пандемія серйозно вплинула на тренувальний процес. Після ослаблення карантину, десь на початку літа, почали приходити по 4– 5 хлопців, а згодом і вони  не відвідували заняття.

– Може, через пандемію хлопці розслабилися, може, через коронавірус батьки когось не пускають, можливо, що й свідомість змінилася, і вони зрозуміли, що це їм не треба. Пандемія істотно вплинула на нас, – розмірковує Євгеній Лобур.

Загалом, за словами тренера, ці заняття мали позитивний вплив на деяких хлопців.

– У мене в «Авангарді» розпочинав грати Микола Михайлов. Я бачив у ньому задатки футболіста, радив йому поїхати у спортивну школу-інтернат у Харкові. Він прислухався, але там у ньому розгледіли потенціал у легкій атлетиці. Зараз він займається цим спортом, у своїй віковій групі був призером на всеукраїнських змаганнях. Він, як я розумію, хоче професійно пов’язати своє життя зі спортом, – каже Євгеній Лобур.

Як розповідає 61-річний тренер, у нього є хлопці, які завдяки його тренуванням ставали міцнішими. Зокрема, один з юних футболістів до того, як почати тренуватися, взагалі мав звільнення від уроків фізкультури через сколіоз. А зараз цей вихованець – капітан футбольної команди.

– У 2017 році до мене ходив Антон Задікіян, і за його прикладом пішов його молодший брат 12-річний Станіслав, – розповідає пан Євгеній. – За цей час він фізично зміцнів, покращився стан зі спиною і у підсумку став лідером і капітаном «Авангарду».

Продовжить працювати  з дітьми

Наразі в чемпіонаті Зачепилівського району «Олімпік» бореться за друге місце, «Авангард» – аутсайдер. А ще кілька років тому «Олімпік» і не мріяв, що буде боротися за такі місця.

Євгеній Лобур каже, що займається тренерством винятково для душі – через любов до футболу і дітей, ні про які гроші за свою роботу він ніколи і не думав.

– Я не збираюся кидати те, чим займаюся. От у ці вихідні до мене підходили маленькі хлопці, не з команди, і цікавилися, чи будуть тренування. Я найближчим часом піду в школу, нагадаю про себе, щоб діти знову пішли тренуватися. Потрібна масштабніша пропаганда, зокрема і від місцевого керівництва. Оскільки, грубо кажучи, ніяких спортивних секцій у селищі особливо і немає, тільки чув, що при школі вчителі фізкультури займаються і все. Треба поліпшити матеріально-технічну базу, щоб зацікавити дітей, – вважає  Євгеній Лобур.

Матеріал створено в рамках проєкту «Крилатий еСКулап», який впроваджує ГО «СЛОБІДСЬКИЙ КРАЙ» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

Автор:
Савелій Мякушко
Читайте також

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися