Куп’янська громада готує план відбудови по галузях
У Куп’янській громаді Харківської області планують відновити кожен населений пункт – разом з житлом відбудовуватиметься критична та соціальна інфраструктура.
Баченням майбутнього відновлення громади поділився зі «Слобідським краєм» начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
Він зауважив, що Куп’янська ТГ готується розпочати відновлення якомога швидко, застосовуючи комплексний підхід, що має охопити всі стратегічні сфери життєдіяльності. Для цього організована співпраця з платформами, що накопичують та опрацьовують дані, а також з громадами-побратимами.
– Розуміємо масштаби руйнувань, обсяг робіт. Зараз готуємо план відновлення Куп’янська у співробітництві з міжнародною платформою, що об’єднала провідних архітекторів України та зарубіжжя. Підписано меморандум з платформою, що займається оцифруванням даних супутника – розміри та ступінь руйнування забудови міста. Тож у нас буде повна картина, яку можна буде показати нашим партнерам, щоб опрацювати першочергові заходи для забезпечення нормальної життєдіяльності громади, – зазначив Андрій Беседін.
За його словами, кожне місто-побратим Куп’янська отримає свою конкретну зону відповідальності по галузях. Незабаром планується онлайн-зустріч з очільниками цих міст, де визначаться, хто і що допоможе відновити.
За програмою «єВідновлення» мешканці Куп’янської громади отримали понад 200 мільйонів гривень за пошкоджене та зруйноване майно. Але, крім житла, потрібно відновлювати інфраструктуру.
– Для цього проводиться оцифрування геоданих. Які роботи потрібні у першу чергу, щоб забезпечити людей усім необхідним, щоб ті, хто виїхав, поверталися додому якомога швидше, – зауважив Андрій Беседін.
Окрім цього, завдяки співпраці з Міжнародною організацією «Кімонікс Інтернешнл Інк.» громада нещодавно отримала сучасний автокран. Він може підіймати вагу до 30 тонн та має робочий винос стріли понад 50 метрів. Техніка буде використовуватися в проведенні відновлювальних робіт.
Раніше «Слобідський край» розповів, як у деокупованих громадах Харківщини відновлюють медичні послуги.