У Краснокутську хочуть провести інвентаризацію покинутого житла

Дискусія у Краснокустьку/«Слобідський край» Дискусія у Краснокустьку/«Слобідський край»

У Краснокутську обговорювали застарілі закони, які заважають вирішенню суспільно важливих питань під час війни.

 

Як повідомляє кореспондентка медіа «Слобідський край», 12 квітня у Краснокутську відбувся захід «Реалізація ключових реформ», на якому представники місцевого самоврядування, молодь та експерти з децентралізації обговорювали реформи та їх втілення.

Учасники порушили тему покинутого житла в громаді, яке могло б використовуватися внутрішньо переміщеними особами. Зараз на Харківщині багато жителів залишилися без житла, а в Краснокутській громаді є домівки, які пустують.

– Якщо спадкоємець протягом року не звернувся за спадщиною, селищна рада має право оголосити це майно безхазяйним. Уже потім можемо взяти його на баланс громади й надати таким людям. Ми вже по селах проводимо цю роботу. Утім, чи не є доцільним скоротити цей період часу? – каже очільниця Краснокутської громади Ірина Карабут.

Тому безпосередньо під час заходу було запропоновано створити громадську організацію, яка проводитиме інвентаризацію такого житла в громаді. А далі це питання винесуть на сесію селищної ради. Крім того, у ТГ планують запустити цілий проєкт, який допоможе вирішити питання з житлом для ВПО.

Також на заході обговорювали застарілі закони та пропонували зміни до них. Зокрема, у галузі культури.

– Треба зацікавити людей іти до бібліотек, можливо, підняти заробітну плату бібліотекарям, аби вони були більш вмотивованими до роботи, – зауважили під час обговорень.

Одна з експертів з децентралізації, Діана Барінова, під час дискусії також порушила питання заохочення жителів до діяльності громади.

– Не всі жителі громад розуміють, як формується бюджет. Люди хочуть отримати послугу, але не завжди розуміють, аби її отримати, треба ще щось до цього бюджету приносити. І завдання органів місцевого самоврядування – максимально включити зараз мешканців у ці процеси, – зазначила Діана Барінова.

Автор:
Анастасія Хушану