Як зробити обігрівач, що не залежить від електрики
Якщо забезпечення вашої домівки теплом – справа суто автономна, можете сміливо пропустити цей матеріал. А ось усім іншим наші поради з виготовлення приладів обігріву, які працюють на свічках, можуть стати у пригоді.
Готуючись до нелегкої зими за можливих блекаутів, ви начебто все зробили: запаслися теплим одягом, ковдрами, водою та їжею, утеплили вікна та двері, придбали свічки, повербанки та акумуляторні ліхтарики. Приготували навіть спальники та туристичну пічку з газовими балонами. Залишається лише одне – вирішити питання з обігрівом в умовах, коли ані газу, ані електрики, ані гарячої води немає.
Читайте також: Як підготувати піч до опалювального сезону
Ви ж знаєте, що в багатоповерхівках категорично заборонено встановлювати «буржуйки» та дизель-генератори, а інверторні генератори на балконі – це й чад, і гуркіт, і зіпсовані відносини із сусідами.
Читайте також: Як перемогти блекаут: враховуємо минулорічний досвід
Але не замерзати ж, якщо опалення не буде! Тому тримайте два рецепти виготовлення найпростіших обігрівачів.
Зверніть увагу: вони – на крайній випадок, коли всі інші варіанти «не працюють», і розраховані на те, щоб підігріти невелике приміщення. Тож перше, що ви повинні зробити, це визначитися, де саме збереться родина у крайньому випадку. А далі у вас є два варіанти дій, щоб виготовити найпростіші обігрівачі власноруч.
Обігрівач з бляшанок та свічки
Це рибальський винахід: завзяті поціновувачі зимової риболовлі робили такі, щоб обігріти намет. Зазвичай використовували декілька штук. Вам такий обігрівач допоможе обігріти невелику кімнату.
Зробити його зовсім просто, та й матеріал зазвичай є під руками. Але краще зайнятися цим зараз, поки є час та тепло в оселі.
Отже, вам знадобляться: три консервні бляшанки (дві менші – 340 г, одна більша – на 440 г), смужки жесті (їх можна нарізати з ще однієї великої банки), шайби, гайки і саморізи та власне свічки – звичайні, розміром до 8 сантиметрів заввишки та товщиною до 2 см. Ну й інструменти – ножиці, пасатижі, викрутка (шуруповерт).
З однієї маленької банки зробити піддон для грубки. Усередину вставити утримувач для свічки. Для надійності його краще закріпити шурупами з двох боків.
До другої маленької банки прикріпити за допомогою шурупів і прес-шайб ніжки зі смужок жесті. Їх довжина – 12 см. Щоб вони були жорсткими, пасатижами зробити ребро жорсткості по центру смужки, яке звернене назовні.
Зібрати тепловловлювач. Вставити меншу банку у велику, а щоб між ними був зазор, покласти на дно меншої банки пару гайок на 10 мм. З’єднати конструкцію довгим шурупом.
У піддон налити воду, щоб він не нагрівався. Свічку запалити. Зверху надіти ковпак-тепловловлювач.
Свічка заввишки 8 см горить близько однієї години, активно поширюючи тепло навколо себе.
Обігрівач із свічок і квіткових горщиків
Це справжній хіт минулого сезону: потрібні всього лише три квіткові керамічні горщики різного розміру, які можна вставити один в один, металевий стрижень, шайби, болти та гайки. Ну ще підставка, якою може бути будь-що, що підходить за розміром, та власне свічки. Як показав досвід, для найбільшого горщика висотою 23 см та діаметром 18 см найкраще «працюють» чайні свічки або свічки висотою до 4 см у кількості 3–5 шт.
Автор конструкції – американський винахідник Дойл Досс, який зробив на цьому бізнес і продає такі обігрівачі по 25 доларів за штуку. В нас можна знайти аналоги за ціною від 500 до 700 гривень, але ж це можна легко та швидко зробити і самому.
Треба просто з’єднати три горщики за допомогою металевого стрижня, перемежовуючи їх шайбами та гайками так, як це показано на малюнку.
Краї горщика треба встановити на підставку, щоб забезпечити вільний доступ повітря до свічок, які потрібно встановити безпосередньо під «куполом» на піддоні для безпеки.
Принцип роботи простий – тепле повітря від свічок підіймається вверх, «вловлюється» горщиками, які відповідно нагріваються та довго його тримають.
Як показала практика, такий обігрівач здатен підвищити температуру в закритій кімнаті площею до 20 кв. м від 15 до 20 градусів.
Увага! Перед першим використанням таку піч потрібно добре прожарити, щоб позбутися вологи, яка добре тримається в кераміці. І зберігати пічку треба ретельно загорнутою в целофан.
Раніше ми писали про те, Як знайти свій Пункт Незламності: нова послуга в «Дії»
Читайте також: Як підготувати піч до опалювального сезону
Читайте також:
Готуємося до зими: як утеплити металеві вхідні двері