Журналістка написала книгу для школярів про Харків
Ця книга про місто, про його історію та його визначні пам'ятки, які роблять неповторним вигляд Харкова, про відомих харків'ян, які зробили вагомий внесок у наукові відкриття, в розвиток промисловості, мистецтва, живопису. При цьому книга написана в легкому стилі і простою мовою, і корисну, і цікаву інформацію для себе знайдуть не тільки діти, для яких і створювалася ця книга, а й дорослі, ті, хто живе в місті давно або тільки недавно почав з ним знайомитися.
За словами авторки, робота над книгою йшла кілька місяців, а головним ініціатором та ідейним натхненником став академік НАН України, голова Північно-Східного наукового центру НАН України Володимир Семиноженко.
«Це для мене було незвичайне завдання, оскільки я звикла писати для дорослих, – сказала в інтерв'ю Олена Зеленіна. – Щоб писати книгу для дітей, потрібен особливий формат, особлива мова, і завдання спочатку здалося мені складним. Але коли я почала працювати над книгою, виявилося, що насправді це легко, адже головне – любити своє місто і пишатися його інноваціями і технологіями. Я люблю гуляти по Харкову з фотоапаратом, тому в цій книзі дуже багато моїх власних фотографій».
Місія книги, за словами Олени Зеленіної, складалася з трьох напрямів. «Перший напрям, – сказала журналістка, – це любов до свого рідного міста, знайомство з його історією, архітектурою, культурою. Другий – показати, що Харків і його мешканці – це люди-першопрохідці. Харківська фортеця будувалася, по суті, в дикому полі, її творцям доводилося робити безліч відкриттів і винаходів, що допомогло формуванню Харкова як міста високих технологій. І третій напрям місії – показати, що найцікавіше відбувається не де-небудь в Америці, Польщі або Ізраїлі, а тут, в рідному місті, щоб діти і молоді люди, які будуть читати цю книгу, замислилися про те, що і вони могли б зробити свій внесок у розвиток свого міста і свого краю».
Видання книги – ювілейне, воно було приурочене до 365-річчя від дня заснування Харкова, а презентація відбулася напередодні Дня працівників освіти, що було вибрано не випадково. Книги були видані двома мовами, українською та російською, і будуть подаровані бібліотекам всіх шкіл Харкова і Харківської області.