У Харкові наразі щонайменше 49 будинків не підлягають відновленню

23.03.2023 20:04 Харків

Станом на 23 березня в Харкові зафіксовано 5200 будинків, що мають пошкодження різного ступеня, з них 450 мають значні ураження, ще 49 не можна відновлювати, їх мають знести. Наразі у місті провели першу інструментальну експертизу стосовно одного з будинків. 

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради Олексій Богач.

Наразі у Харкові зафіксовано 5200 будинків, що були пошкоджені унаслідок російської агресії, з них 450 мають значний ступінь пошкоджень. Також 49 будинків у різних районах міста наразі вважаються представниками міської ради як ті, що неможливо відновити, а отже, вони підлягають знесенню.

За словами заступника директора Департаменту ЖКГ, у місті є три ступені обстеження цих будинків. Перший – технічний огляд балансоутримувачем та його інженерним складом. Усі 5200 будинків були обстежені на цьому етапі. Серед них 450 кваліфіковано як ті, що потребують більш детального обстеження.

— Детальне обстеження вже робиться з інструментальними та геометричними елементами. Тобто, якщо будівля змінила свої властивості, ми робимо детальне обстеження, а після нього, коли ми розуміємо, що там була пожежа, є деформація, є відсутні конструкції, тоді ми вже проводимо третю експертизу – інструментальну. Вона проводиться протягом 2-4 місяців. Це дійсно велика праця, і вона виконується за участю інститутів та установ, що можуть проводити подібну роботу, – пояснює Олексій Богач.

Як додає Богач, наразі установ, з якими співпрацює місто, 15, і це не тільки приватні підприємства, але й органи юстиції та інститути, що співпрацюють з офіційними установами.

Наразі в місті проведено першу інструментальну експертизу будинку за адресою: вулиця Дружби народів, 271, у висновку якої вказано, що несучі властивості цього будинку залишилися незмінними. До остаточної інструментальної експертизи у міськраді не знають, яка кількість будинків буде підлягати знесенню.

— Ми будемо виконувати проєктне рішення і виробляти кошторис. Коли ми зрозуміємо, що відновлення коштує дешевше чи дорожче, ніж побудувати нове, тоді буде прийнято рішення. Зараз на всі 450 будинків, які в нас значно пошкоджені, виробляються інструментальні експертизи, а після них будуть виконуватися проєкти, і після цього – кошторис. Тому це праця не тижня і  не місяця, але у 2023 році, я думаю, що ми відповімо на всі питання, – підсумовує Олексій Богач.

Нагадаємо, у Харкові встановили 55 водяних колонок, які можуть забезпечувати мешканців технічною водою під час аварійного знеструмлення та відсутності централізованого водопостачання.

Нещодавно на Північній Салтівці вперше з початку війни запрацював супермаркет АТБ

Нагадаємо також, що жителів міста Харків просять утриматися від відвідин міського кладовища № 17, яке знаходиться на окружній дорозі, через мінну небезпеку.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Автор:
Олександр Манченко