На околиці Ізюма сапери знищили дев’ять мін «Пелюстка», котрі були добре замасковані (фото, відео)
У Харківській області 27 червня сапери зведеного загону ДСНС працювали над розмінуванням ліній електричних мереж у селі Кам’янка, що на околиці міста Ізюм.
Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу ДСНС України в Харківській області.
«На шляху саперів щільна і густа рослинність. Вона створює додаткові труднощі під час розмінування. Працюючи в таких місцях, піротехніки повинні бути особливо уважними та обережними, оскільки один невірний крок може призвести до біди. Лише завдяки досвіду фахівців ДСНС протягом дня їм удалося виявити 9 протипіхотних мін ПФМ-1С «Пелюстка», котрі були добре замасковані», – повідомляють надзвичайники.
За словами саперів, такі міни взагалі малопомітні, невеликі за розміром, ставляться за допомогою дистанційного мінування, утворюючи некеровані мінні поля. Ця підступна міна призначена для травмування і каліцтва людей.
Під час підриву на міні людина дістає значні поранення ніг. Також можлива смерть унаслідок великої крововтрати за умови несвоєчасної медичної допомоги. Для її спрацювання достатньо натиснути із зусиллям 5–25 кг, рідка вибухівка вагою 40 грамів гарантовано уражає кінцівки.
Саперам у цей день траплялись міни із самоліквідаторами, які з часу деокупації не спрацювали. Такі ВНП мають знешкоджуватись на місці і становлять неабияку небезпеку, у першу чергу для цивільного населення.
Нагадаємо, в Ізюмському районі Харківської області найбільш заміновані населені пункти ті, через які проходила лінія фронту.
За минулий тиждень у Харківській області троє дорослих та дитина отримали вибухові поранення.
Нещодавно ми писали, що на полях приватного агропідприємства «Явірське» Донецької громади Харківської області задіяна машина для розмінування на дистанційному управлінні.
Нагадаємо також, що фермерів з Харківської області, які потребують розмінування сільськогосподарських земель, запрошують подати заявку для визначення пріоритетності розмінування.
Читайте також:
Місто, де нічого немає: як ізюмчани жили на початку війни