Якщо турбує безсоння: використовуємо народні засоби
З проблемою порушення сну стикається майже кожна людина. Причини можуть бути різні – це сучасний напружений темп життя, перевантаження, як фізичні, так і розумові, шкідливі звички, через що людина погано засинає та не може виспатися.
Що ж з цим робити? Не обов’язково відразу бігти в аптеку за снодійним. Можна спочатку спробувати народні засоби: цілющі трави або ароматерапію ефірними оліями.
Ромашка. Настій або відвар з цієї рослини відомий своїми заспокійливими властивостями. Можна купити як готовий чай у пакетиках, так і використовувати зібрані власноруч висушені квітки ромашки. На день достатньо 2–3 чашки напою, але іноді навіть одна може стати спасінням. Можна додати мед — він також володіє заспокійливим ефектом. Крім цього, можна також застосовувати ефірну олію ромашки — робити з нею заспокійливі ванни, якщо є така можливість. У теплу воду додати 5–6 крапель олії, приймати ванну треба хвилин 20.
фото 365news.biz
Валеріана. Ще один відомий заспокійливий засіб, який добре знімає нервове збудження. Для приготування чаю треба одну чайну ложку подрібненого кореня валеріани залити склянкою киплячої води та дати настоятися протягом 5–10 хвилин. Пити перед сном. Валеріана має специфічний смак, щоб зробити напій більш приємним, можна додати трохи м’яти. А ще з настоєм кореня валеріани можна зробити ванну перед сном, вона поліпшить сон і допоможе розслабитися. Треба взяти 2 ст. л. кореня валеріани, залити їх 2 л окропу, кип’ятити 1 хвилину та дати настоятися 40–60 хвилин. Після того, як відвар настоїться, додати у ванну з теплою водою. Щоб сон був міцним, достатньо всього 15 хвилин прийому такої цілющої ванни.
Чебрець. Ця трава здавна застосовується для лікування безсоння, особливо того, що виникло через перевтому або розумове чи фізичне виснаження. Щоб приготувати напій, треба заварити 1 ст. л. сухого чабрецю склянкою окропу і дати настоятися одну годину. Приймати настій треба по 1–2 столовій ложці тричі на день. Крім заспокійливих властивостей, такий напій ще зміцнює організм. Є і застереження — чебрець не рекомендують приймати вагітним жінкам і тим, хто страждає на гастрит.
Меліса. Вона зменшує стрес і сприяє спокійному сну. Для приготування чаю треба залити однією чашкою гарячої води кілька свіжих листочків меліси та дати настоятися протягом 10–15 хвилин. Пити перед сном. Можна також використовувати мелісу в комбінації з валеріаною. Тим, у кого тиск знижений, пити чай з меліси не рекомендовано, тому що чай з цієї трави ще більше його знизить.
Пустирник. Знімає емоційне напруження і стабілізує сон. Щоб приготувати з нього напій, треба заварити 1 ст. л. пустирника однією склянкою окропу і дати настоятися в теплому місці. Потім процідити настій і пити двічі на день – о 18-19-й годині і перед сном.
М’ята. Вона допомагає позбутися безсоння, а ще заспокоює, тонізує та покращує роботу мозку. 1 ст. л. м’яти залити склянкою гарячої води та настояти 15–20 хвилин. Готовий настій процідити і приймати теплим 2–3 рази на день, приблизно за півгодини до їди. Ще з м’яти можна приготувати компрес від безсоння. Для нього потрібно взяти по одній чашці м’яти і квітів шипшини, а також три яєчні білки. Змішати їх до отримання однорідної маси, компрес з цією сумішшю прикладати на лоб тричі на день (уранці, удень і ввечері).
фото 24tv.ua
Ще один дієвий засіб при безсонні — ароматерапія. Допоможе заснути вдихання ароматів ефірних олій троянди та лаванди. Треба капнути на серветку 4–5 крапель олії троянди або лаванди і зробити 10–15 глибоких вдихів.
Читайте також Як обрати надійний навісний замок